ماریا کوماندنایا می‌گوید که از انتخابش به عنوان مجری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از سوی فیفا هیجان‌زده است.

به گزارش تابناک ورزشی، گری لینه‌کر، فوتبالیست سابق و مجری مشهور انگلیسی به همراه ماریا کوماندنایا از سوی فیفا به عنوان مجریان مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتخاب شدند. لینه‌کر چندان نیازی به معرفی ندارد و واکنش‌های گاه و بیگاه این مجری مطرح انگلیسی او را همیشه در رسانه‌ها به یک چهره فعال فوتبالی تبدیل کرده است، اما مجری روسی این مراسم شاید بیشتر نیاز به معرفی داشته باشد.

ماریا کوماندنایا، مجری روسی

ماریا که برای ایرانی‌ها کمی پس از مصاحبه‌اش با سردار آزمون شهرت گرفت، حالا به واسطه معرفی‌اش به عنوان یکی از مجریان قرعه‌کشی جام جهانی بار دیگر مطرح شده است. ماریا کوماندنایا، مجری مطرح روسیه‌ای گفت‌وگویی با علیرضامحرمی خبرنگار ایرانی انجام داده است که مشروح آن را می‌خوانید:

از انتخاب تان به عنوان مجری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی چه حسی دارید و می‌توانید درباره آن صحبت کنید؟

زمانی که فیفا اعلام کرد من به عنوان یکی از مجریان قرعه کشی نهایی جام جهانی انتخاب شده‌ام، بسیار هیجان‌زده شدم. این افتخار بزرگی برای من بود. بنابراین فیفا مصاحبه‌ای با من انجام داد. آنها نیاز به ارزیابی مهارت زبان انگلیسی و سطح آگاهی من از فوتبال داشتند. سپس ایمیلی دریافت کردم که حاوی خبری باور نکردنی بود. از آن هنگام در پوست خود نمی‌گنجم.

برگزاری جام جهانی در روسیه این فرصت را به شما داد تا بتوانید در کشور خودت مجری مراسم قرعه‌کشی باشید. نظرتان درباره جام جهانی و این فرصتی که در اختیار شما و سایر هموطنانان قرار گرفته چیست؟

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فرصتی عالی برای ما است تا بتوانیم زیبایی‌های کشورمان را به نمایش بگذاریم. می‌توانیم نشان دهیم ما چه مردم بی‌نظیر و میهمان نوازی داریم و این فرصتی برای نمایش روسیه به تمامی نقاط دنیاست.

و نظرتان درباره مراسم قرعه کشی چیست؟

میلیون‌ها میلیون طرفدار فوتبال برنامه قرعه‌کشی جام جهانی را از تلویزیون تماشا خواهند کرد. مهم نیست اهل کجا باشید. این فرصتی استثنایی برای همه است تا دوستان جدیدی بیابند. فوتبال فرصتی برای به هم پیوستگی است. فوتبال زبانی بین‌المللی است که همه قادر به صحبت کردن به آن هستند.

حالا این زبان بین‌المللی شما را در کنار گری لینه‌کر، مجری مراسم قرعه کشی کرده .

از وقتی ۱۷ ساله بودم در در روزنامه‌های ورزشی کار کرده‌ام. خبرنگار ورزشی بودن در زندگی من مانند یک سفر عالی و بزرگترین هیجان بوده است و اکنون منجر به این شده که روی یک صحنه با گری لینه‌کر و سایر ستارگان استثنایی فوتبال حضور داشته باشم. برای این باید مجدداً از فیفا و کمیته برگزاری مسابقات روسیه تشکر کنم.

بعد از این انتخاب و البته به دلیل مصاحبه‌ای که چند وقت پیش با سردار آزمون داشتی ایرانی‌های زیادی به صفحه شما آمده‌اند و کامنت‌هایی گذاشته‌اند. آنها را دیده‌اید؟

متأسفانه تا مراسم قرعه کشی اجازه ندارم بیشتر از این صحبت کنم. پیش از برگزاری مراسم قرعه‌ کشی کنفرانس‌های رسانه‌ای برای خبرنگاران معتبر وجود دارد. بنابراین خوشحال می‌شوم آنجا به سایر سؤالات شما پاسخ دهم.